Profesjonalne systemy klimatyzacji i wentylacji
Masz pytania? Zadzwoń: +48 602 388 115
Elektryczne systemy grzejne
Strona główna Elektryczne systemy grzejne

W ostatnich latach coraz bardziej rozpowszechnia się ogrzewanie pomieszczeń z wykorzystaniem energii elektrycznej. Przyczyn stałego wzrostu popularności tego rodzaju ogrzewania jest kilka:

 

1. Domy budowane są lub modernizowane z materiałów o coraz lepszych właściwościach cieplnych.

2. Koszt inwestycji wszelkiego typu grzejników elektrycznych, włącznie z ogrzewaniem podłogowym, jest niższy od innych systemów.

3. Regulacja temperatury w pomieszczeniu jest bardzo prosta i może uwzględniać wszystkie wymagania.

4. Energia elektryczna jest uznawana za energię ekologicznie czystą, nie powodującą żadnych zanieczyszczeń w miejscu eksploatacji i w jego otoczeniu.

5. Zwiększa się dostępność do sieci energetycznej, a także przewidywany jest nadmiar energii elektrycznej w kraju w najbliższych latach.

6. Sprawność wszystkich typów grzejników elektrycznych jest bliska 100%. Nie występują straty wynikające ze spalania paliwa, przesyłu medium grzewczego czy konstrukcji samego kotła.

7. Zbędne są brudne pomieszczenia, takie jak kotłownia, a cała instalacja grzewcza jest niewidoczna.

8. Domy budowane są lub modernizowane z materiałów o coraz lepszych właściwościach cieplnych.

9. Koszt inwestycji wszelkiego typu grzejników elektrycznych, włącznie z ogrzewaniem podłogowym, jest niższy od innych systemów.

10. Regulacja temperatury w pomieszczeniu jest bardzo prosta i może uwzględniać wszystkie wymagania.

11. Energia elektryczna jest uznawana za energię ekologicznie czystą, nie powodującą żadnych zanieczyszczeń w miejscu eksploatacji i w jego otoczeniu.

12. Zwiększa się dostępność do sieci energetycznej, a także przewidywany jest nadmiar energii elektrycznej w kraju w najbliższych latach.

13. Sprawność wszystkich typów grzejników elektrycznych jest bliska 100%. Nie występują straty wynikające ze spalania paliwa, przesyłu medium grzewczego czy konstrukcji samego kotła.

14. Zbędne są brudne pomieszczenia, takie jak kotłownia, a cała instalacja grzewcza jest niewidoczna.

NASI PARTNERZY
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner