Zaloguj się
Login:
Hasło:

Skupowanie złomu i organizowanie zbiórek odpadów

Strona główna -> artykuły -> Skupowanie złomu i organizowanie zbiórek odpadów
Skupowanie złomu i organizowanie zbiórek odpadów
Firmy zajmujące się skupem i sprzedażą metali mogą mieć nieco różny profil. Firmy takie oprócz skupu i sprzedaży złomów metali kolorowych mogą tez zajmować się np. przetopem materiałów takich jak aluminium, mosiądz, brąz. Duże ilości zdobywanych złomów metalowych firmy dostarczają do hut metali kolorowych. Firmy zajmujące się skupem złomów przyczyniają się do oczyszczania środowiska, do likwidacji dzikich wysypisk śmieci, a także niejako do ciągłego podnoszenia świadomości ekologicznej ludzi. Dzieje się tak właśnie poprzez ciągłe skupowanie złomu, odpadów metali kolorowych, a także często poprzez organizowanie zbiórek odpadów typu aluminium (np. rozmaite akcje w szkołach). Na rynku skupu i sprzedaży metali i złomu pojawia się coraz więcej firm. I muszą one konkurować ze sobą tak, jak firmy z innych branż. Dlatego też często poszerzają ofertę skupowanego złomu i oferują ceny jak możliwie najwyższe, podejmują rozmaite działania na rzecz ochrony środowiska.

Skup metali szlachetnych - skup złota

Nasz tekst powstał z myślą o dostarczeniu Państwu jak największej wygody w kwestii sprzedaży różnego typu metali szlachetnych. Praktycznie każdy chociaż raz w życiu dysponował dobrymi jakościowo oraz eleganckimi formami surowc&oa

Przeczytaj więcej o: Skup metali szlachetnych - skup złota

Metale szlachetne – skup dla przemysłu

Rozważając na temat metali szlachetnych z pewnością każdy stwierdziłby, że poza tym, iż stosowane są one do wytwórstwa monet czy medali, największe ich zastosowanie występuje w szczególności w przemyśle jubilerskim. I

Przeczytaj więcej o: Metale szlachetne – skup dla przemysłu

Złom metali nieżelaznych i stalowych

Przedsiębiorstwa działające na rynku surowców wtórnych zajmują się zwykle skupem, sprzedażą i przerobem złomów metali nieżelaznych jak też złomów stalowych.

Przeczytaj więcej o: Złom metali nieżelaznych i stalowych

Złom w metalurgii

Złomem w metalurgii określa się przedmioty metalowe, które przeznaczone zostają do ponownego recyklingu. Przedmioty metalowe zostają więc ponownie przetopione.

Przeczytaj więcej o: Złom w metalurgii