Zaloguj się
Login:
Hasło:

Firmy skupujące złom i składnice złomu

Strona główna -> artykuły -> Firmy skupujące złom i składnice złomu
Firmy skupujące złom i składnice złomu
Złom jest to bardzo szeroka kategoria, do której zalicza się wiele rodzajów metali. Obrotem złomem zajmują się firmy skupujące złom i składnice złomu. To, w którym miejscu dany typ złomu można sprzedać, zależy od skupu złomu. Każdy skup złomu może mieć bowiem zupełne inne kryteria co do przyjmowanego złomu. Do złomu zalicza się przede wszystkim odpady produkcyjne z metalu, wszelkie wyroby metalowe, które już nie nadają się w żaden sposób do naprawy, odpady komunalne będące z metalu, elementy konstrukcji, które pochodzą z rozbiórki, samochody wyeksploatowane, ale nie zawierające elementów niemetalowych, to znaczy np. uszczelek, tapicerki, wszelkie konstrukcje stalowe uszkodzone w sposób mechaniczny, skorodowane, albo nienadające się do dalszego bezpiecznego eksploatowania. Ponadto złom dzieli się też na pewne grupy. Najogólniej podział wygląda następująco – złom żeliwny, złom stalowy, złom metali nieżelaznych oraz złom użytkowy.

Skup metali szlachetnych - skup złota

Nasz tekst powstał z myślą o dostarczeniu Państwu jak największej wygody w kwestii sprzedaży różnego typu metali szlachetnych. Praktycznie każdy chociaż raz w życiu dysponował dobrymi jakościowo oraz eleganckimi formami surowc&oa

Przeczytaj więcej o: Skup metali szlachetnych - skup złota

Metale szlachetne – skup dla przemysłu

Rozważając na temat metali szlachetnych z pewnością każdy stwierdziłby, że poza tym, iż stosowane są one do wytwórstwa monet czy medali, największe ich zastosowanie występuje w szczególności w przemyśle jubilerskim. I

Przeczytaj więcej o: Metale szlachetne – skup dla przemysłu

Złom metali nieżelaznych i stalowych

Przedsiębiorstwa działające na rynku surowców wtórnych zajmują się zwykle skupem, sprzedażą i przerobem złomów metali nieżelaznych jak też złomów stalowych.

Przeczytaj więcej o: Złom metali nieżelaznych i stalowych

Skupowanie złomu i organizowanie zbiórek odpadów

Firmy zajmujące się skupem i sprzedażą metali mogą mieć nieco różny profil. Firmy takie oprócz skupu i sprzedaży złomów metali kolorowych mogą tez zajmować się np. przetopem materiałów takich jak aluminium, mosiądz, brąz.

Przeczytaj więcej o: Skupowanie złomu i organizowanie zbiórek odpadów